Přeskočit na obsah
Home » Blog » Kristus a záchrana kostela

Kristus a záchrana kostela

O záchraně kostela v Bořislavi

V Bořislavi ještě nikdy nevyvěšovali tibetskou vlajku. Až letos. Také se tu dlouho nikdo nezajímal o zdejší kostel sv. Kateřiny. Ten si péči užil naposledy v roce 1982, kdy jeho interiér vymalovali. Pak nastoupila doba destruktivního nezájmu. Ostatně, jako tehdy u většiny sakrálních staveb u nás.

Ke zlepšení situace nedošlo ani po revoluci. Místní se víceméně chovali tak, jakoby se jich kostel netýkal. Věřících je v obci minimum. Stejně, jako těch, kteří tu mají hluboké kořeny. A málokdo si přizná, že ve hře o bořislavský kostel nejde ani tak o to, komu patří a jestli jsem věřící nebo ne. Jde o vztah k místu, kde žiju. O úctě k odkazu lidí, kteří tu žili přede mnou.

Článek najdete TADY.

Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights