Přeskočit na obsah
Home » Blog » Jak obstát v politické džungli

Jak obstát v politické džungli

V lednu obdržel Cenu města Teplice za rok 2022 bývalý ředitel speciálních škol Arkadie Josef Hon. Pedagog, který profesní dráhu zasvětil práci s dětmi, zejména s dětmi postiženými. Osobně tvrdí, že ho s Arkadií svedla dohromady jen náhoda. A taky nemá rád, když učitelskou profesi označíte za poslání. Zní to prý příliš pateticky.

S dovolením budu na poslání v jeho případě trvat. A ta náhoda? Jsem přesvědčená, že cestu, kterou Josef Hon ušel, měl předurčenu. Za dobu působení v Arkadii se mu podařilo zbořit řadu mýtů ve vztahu společnosti k postiženým dětem. Přispěl k tomu, aby se děti s mentálním a kombinovaným postižením mohly vzdělávat a současně žít ve své rodině, na rozdíl od dřívější praxe, kdy byly uzavírané za zdmi ústavů.

V Arkadii stál Josef Hon u zrodu chráněných dílen, stacionáře a dalších projektů. Spoluutvářel koncepci speciálního školství a je v daném oboru uznávaným autorem řady inovačních myšlenek. Jak za svého působení v Arkadii, tak i jako člen pracovní skupiny Ministerstva školství ČR. Mimo odborné schopnosti zaujmou v jeho případě i ty lidské. Dokáže motivovat, překvapit, ale také poskytnout lekci z obyčejné pokory.

Celý rozhovor si přečtěte TADY.

Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights