Přeskočit na obsah
Home » Blog » Knihkupectví versus knihovna

Knihkupectví versus knihovna

Vím, že víte. Kdyby ale přece jenom…

K n i h o v n a   nebo   k n i h k u p e c t v í ?

U jednoho velmi pěkného snímku na facebooku stálo, že jde o knihovnu někde v Anglii. Třípodlažní dům s letákem ve výloze, že je zrovna k mání bestseller, který musíte mít. A informace o slevě na knihy, které byly novinkami v minulém roce. Takže o tom, že se jedná o knihovnu, vemi silně pochybuju. Na podobnou záměnu už jsem narazila. Vím, že všichni víme… Kdyby ale přeci jenom byly nějaké pochybnosti:

k n i h o v n a

Je instituce, která nabízí knihy, časopisy, hudební nosiče a další tiskoviny a nosiče k zapůjčení. Přijdete, vyberete, přečtete a ve stanoveném termínu zase vrátíte. Když se zpozdíte a knihu neodevzdáte v termínu, zaplatíte pokutu. Zapůjčená publikace je a zůstává v majetku knihovny. (Tedy, nic pro mě. Knihu bych už z ruky nedala.) Za službu platíte poplatek na určité období, nejčastěji na běžný kalendářní rok.

k n i h k u p e c t v í

Knihkupectví to je jiný kafe. Je to obchod a stejně jako prodejny oblečení, televizí nebo šroubků nabízí zboží. Co do sortimentu jde vlastně o totéž jako u knihovny. S tím rozdílem, že když si vyberete titul, který se vám líbí, knihu zaplatíte a v ten moment se stává vaším majetkem. Prodejna knih ji po vás nebude chtít v dohodnutém termínu vrátit, ani vám nedá pokutu za případné nedodržení termínu. No a pokud ano, bude něco v nepořádku s majitelem prodejny, nebo už bude v nepořádku celý svět.


Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights