Přeskočit na obsah
Home » Blog » Obsah i slovosled jako prejt

Obsah i slovosled jako prejt

Obsah musí mít hlavu a patu

Nalezeno na facebooku. Po počátečním šoku a vyrovnání krevního tlaku, vypůjčeno.

Majitelce děkuji za spoluúčast i bez jejího vědomí a svědomí. A pro vás varování, kam až může autor sklouznout, když neukočíruje slovosled, ani pravopis ani obsah celkově a prakticky text odstřelí od boku, protože je mu to tak nějak fuk.

Když budete psát do zpravodaje, časopisu nebo na blog jednoduchý inzerátek, mějte na paměti, že lidi jsou jenom lidi. Nemusíte to do nich prát hlava nehlava. A jako vždy, než text pustíte, tak si ho po sobě několikrát přečtěte. Plíííííís.

Výkřik, který nikdo neslyšel

V níže přiloženém výkřiku je pomalu víc chyb než písmenek. Celý odstavec tvoří jedna jediná věta. (Vlastně dvě, když budu brát v úvahu i to zvolání na konci.) Shoda podmětu s přísudkem rajtuje při čardáši jak smyslů zbavená, a vůbec už neví, která bije.

Pravopis sebou škube v posmrtné křeči. Slovosled se potácí jak po poslední pařbě a rozseká vás tak, že se musíte po přečtení nadechnout, chvíli počkat, otřít pot z čela a přečíst to celé znovu. Dvakrát, nebo víte co, raději třikrát. 

A pak už jen přemýšlíte, jestli to autorka myslela vážně, nebo si z vás dělá kozy.


Pojďme obsah hodit do latě

Jak by mohl ten písmenkový chaos vypadat, když ho trochu učešeme:

Sypete hromady peněz do drahých krémů a výsledky nic moc? Vaše vrásky vás neopouštějí. Štvou vás vyhozené peníze a začínáte péči o sebe házet do kopru? Zadržte! Zkuste naše krémy! Překvapí vás. Nejenom účinky, které skutečně uvidíte, reakcí okolí, které je uvidí taky, ale i cenami, které vám další vrásky nezpůsobí.

Howgh.


Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights