Přeskočit na obsah
Home » Blog » Fotoreportáž z akce

Fotoreportáž z akce

Ticho ještě nemusí znamenat příchod bouře. Zachytit radost bývá někdy těžší, než nasekat fůru dřeva na zimu. Jak zpracovat reportáž, když se akce vzdaluje od představ, které jste měli?

Tu a tam se stane. Vydáte se s nadšením na akci, v tašce blog, tužku, diktafon a foťák, abyste pro zpravodaj nebo časopis vytvořili bomba reportáž. Jenomže z akce se vyloupne programové nic moc a vy nevíte z kterého konce a jak to pojmout, abyste se pod článek nestyděli podepsat. Pokud narazíte na něco podobného, kde se čeká na to, co přijde, než aby se něco dělo, foťte. Neustále palte snímky od boku. Atmosféru, lokalitu, detaily a především děti, to je vděčný „materiál“, ať se děje, co se děje.

Místo klasické upovídané reportáže využijte fotografie pro vytvoření fotoreportáže, kdy komentujete to, co lidé na snímku vidí. Popisujete pocity, náladu, proč a nač, aby se cítili téměř stejně, jako by tam byli s vámi.

Jednu takovou fotoreportáž jsem napsala pro Dezert.art a najdete ji TADY.


Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights