Přeskočit na obsah
Home » Blog » Sebereflexe udělá tvůj styl sexy

Sebereflexe udělá tvůj styl sexy

Sebereflexe trénuje mysl

Sebereflexe je jedním z tréninkových nástrojů, které mohou posunout a zkvalitnit vaše psaní. Pokud jste překvapení, že je třeba psaní trénovat, pilovat a cvičit, tak ano, je. Ti, kteří majak na sexy figuře, trénují denně. Když chceš mít sexy psaní, musíš trénovat. Ono myslet si, že to nějak přijde a až to přijde, tak to jednoduše napíšu, je stejný, jako kdybyste tvrdili, že nepotřebujete trénovat maraton a rovnou šli na start.  

Když chcete něčeho dosáhnout v jakémkoli řemesle, musíte hledat způsoby, jak v tom být nejlepší, nebo alespoň dobří. Můžete se taky na to vybodnout a zůstat viset někde pod průměrem. Do té doby, než vás to otráví natolik, že to vzdáte.

Na schopnostech je třeba makat pravidelně. Najít způsob, tréninkový plán, který si osvojíte jako návyk. Čekat s pohledem upřeným do blankytu, že se tam nahoře někdo smiluje a vy se ze dne na den stanete autorem bestsellerů, můžete klidně až do smrti. Nikdo vám tenhle způsob nebere. Ale existuje takový jednoduchý pravidlo: Nic na světě nedostanete zadarmo.

Aby schopnost dedukce a kreativity nezakrněly

Sebereflexe (sebehodnocení) je schopnost zhodnotit své konání, reakce, aktivity a sociální vztahy a chování, objektivně a s vyvozením určité teze pro zlepšení. Sebereflexi byste jako psavci měli zařadit ke každodenním návykům.

To, že se věnujete několik hodin denně psaní knihy, je v pořádku. Ale jde o zapojení mysli jedním směrem. Berte sebereflexi jako způsob meditace, odpočinku od postav, situací a světa, ve kterém vaše hlava brouzdala část dne. Sebereflexí rozhýbete jiné „svaly“ než při psaní knihy. Přehodíte výhybku do jiné sféry myšlení a zároveň trénujete pohotovost myšlenkového procesu a vyjadřovacích schopností.

Sebereflexe pomůže najít vlastní cestu

Psaní je složitý a subjektivní proces. Nejde nastavit jednu normu pro všechny. Jde o velmi individuální záležitost. Proto nemůžeme například čerpat ze zkušeností, které utvářely tvůrčí život známých autorů a vedly je k vytvoření díla. Musíte najít tuhle podstatu v sobě. Svojí vlastní cestu, která vám bude vyhovovat, ale bude také přinášet výsledky. A k tomu je každodenní sebereflexe ideální nástroj.

Sebereflexi si naplánujte pokaždé na stejný čas. Nejlépe někdy večer. Stačí obvykle napsat jen pár vět, spojení, tak, abyste vyjádřili to, co skutečně cítíte.

Postup při sebereflexi

  • Zhodnotíte své myšlenky, pocity a chování uplynulého dne;
  • Neutrálně a objektivně zvážíte kroky, které jste podnikli;
  • Zhodnotíte své sociální vztahy a aktivity;
  • Vyvodíte závěr.

Při pravidelném používání této metody získáte řadu dalších pozitivních návyků, prospěšných pro vaše psaní. Naučíte se lépe a rychleji orientovat a rozhodovat v situacích. Začnete si více všímat lidí, jejich jednání a okolností, které je k němu vedli. Budete mnohem intenzivněji vnímat svět a čas, který kolem vás plyne. Stanete se celkově vnímavější a kreativnější.

Tak ať vám to píše!

Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights