Přeskočit na obsah
Home » Blog » Duše stromů u Panského lesa

Duše stromů u Panského lesa

Proboštov – Každý les má svého vládce. Méně či více známého, ale má. O pořádek v Krkonoších se stará Krakonoš, Jizerské hory mají Ducha Muha, Orlické hory Rampušáka, Český Les střeží duch černé a bílé tváře – Nikl, v Beskydech je to profláknutý Radegast, Brdy stráží Fabián a od srpna mají svého strážce jménem Duše stromů pro Panský les i v Proboštově.

Duše stromů

Popořádku. V Proboštově je mateřská škola Samorost. Také zde najdeme Spolek přátel Samorostu. A právě ten inicioval v červnu letošního roku akci Sousedské dřevosochání a workshop, na které spolupracovala i uvedená mateřská škola a kde byl strážce Panského lesa stvořen.

Workshop se konal 11. června a organizátoři na něj přizvali jednoho z našich nejlepších řezbářů motorovou pilou Jaroslava Pecháčka z Hanušovic. Ten objekt Duše stromů pro Panský les vytvořil a členové skupiny ho později podle autorových pokynů opatřili ochrannými nátěry…

Celý článek najdeš TADY.

Ano, chci získávat informace a tipy z oblasti copywritingu, žurnalistiky, psaní článků, blogu, tvorby časopisů a zpravodajů a souvisejících témat. Potvrzuji, že odesláním emailu souhlasím se zasíláním informací o novinkách a obchodních sdělení (maximálně 1x týdně). Svůj souhlas můžu kdykoliv zrušit. Odesláním emailové adresy současně vyjadřuji svůj souhlas s ochranou osobních údajů GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× Můžu pomoct?
Ověřeno MonsterInsights